„Zimne” otwarcie sezonu kajakowego zawodnicy Klubu Sportowego Admira rozpoczęli w Gryfinie 20 kwietnia na kanale Odry. Warunki atmosferyczne nie były najlepsze, jednak wszyscy dzielnie walczyli o jak najlepsze miejsca w mocno obsadzonych konkurencjach. Wyścigi odbywały się na dystansie 500 m dla dzieci i 1500 m dla młodzików w kajakach jednoosobowych i dwuosobowych. Był to pierwszy sprawdzian, a dla niektórych dzieci pierwsze regaty kajakowe. Wśród najmłodszych w konkurencji dwójek na drugim miejscu uplasowali się Jan Otręba (wraz z Tytusem Krzyżanowskim z KS G’Power), a trzecie miejsce wywalczyli Paweł Bartoszewicz i Mikołaj Kołaczyński. Miłą niespodziankę sprawiła dwójka młodziczek Kristina Semianova i Iza Stankiewicz, które wspólnie wywalczyły brązowy medal. Iza dorzuciła brązowy krążek w konkurencji jedynek. W konkurencji jedynek młodzików Artem Shufliada po nieudanym starcie nie zdołał odrobić straty do rywali i zakończył wyścig na 5 miejscu. W wyścigach kajakowych dwójek młodzicy Artem Shufliada i Oskar Kalafarski w trakcie pokonywania nawrotu zaliczyli wywrotkę. W tym samym wyścigu Radek Odziomek i Smylyi Rustam zajęli 5 miejsce. Admira wyjechała z 4 medalami (1 srebrny, 3 brązowe) i wraca z większym doświadczeniem i motywacją do dalszej pracy.