W Bydgoszczy w dniach 7-9 czerwca 2024 roku odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów. Klub Sportowy „Admira” reprezentowało 9 zawodników, w tym dwóch juniorów. Zawodnicy rywalizowali na dystansach 200 m, 500 m, 1000m i 5000 m w konkurencjach indywidualnych i w osadach. Męska ekipa Admiry zdobyła 4 medale (2 złote, 2 srebrne) i uplasowała się na 6 miejscu w rankingu medalowym imprezy.

Mistrzami Polski w konkurencji „czwórek” na dystansie 1000 m zostali seniorzy Tomasz Burko, Wojciech Ratajczak oraz juniorzy Piotr Szymczak i Norbert Midloch, którzy stworzyli niesamowity kwartet i pewnie wygrali wyścig z wynikiem czasowym 3:05.48. Na drugim miejscu przypłynęła osada MKS Czechowice-Dziedzice (3:07.62), przed czwórką UMKS Zryw Wolsztyn (3:08.00). Natomiast na dystansie 500 metrów czwórka Admiry w tym samym składzie przypłynęła na 5 miejscu.

Kanadyjkarz Oleksii Koliadych z Admiry w pięknym stylu potwierdził dominację na swoim koronnym dystansie sprinterskim C-1 200 m, wygrywając wyścig z czasem 39.86, zostając Mistrzem Polski. Srebrny medal w tej konkurencji zdobył Aleksander Kitewski z SKS Cresovia Białystok (40.71), a brązowy wywalczył Michał Łubniewski (KU AZS Politechnika Opolska). Siódme miejsce w finale zajął Szymon Cybal z Admiry uzyskując czas 44.34.

W konkurencji kanadyjkowych dwójek na dystansie 1000 m drugie miejsce zajęła osada Admiry Oleksii Koliadych, Kyrylo Krasinskyi (3:54.45), która nie zdołała wyprzedzić osady KS AZS AWF Poznań – Krystiana Hołdaka i Gracjana Michalaka (3:54.45). Brązowy medal wywalczyli zawodnicy KS Posnania Poznań – Roman Chokov i Kacper Filipczak.

Wicemistrzem Polski na dystansie 5000 m został Kyrylo Krasinkyi z Admiry, który pokonał ten wyścig w czasie 27:02.55, przypływając 24 sekundy za zawodnikiem KS Warty Poznań Erykiem Wilgą. Brązowy medal w tym wyścigu zdobył Łukasz Witkowski (27:18.73). Kyrylo w konkurencji C-1 1000 m zajął 6 miejsce.

Sławomir Siwiec (Admira) w wyścigu K-1 5000 m zajął 4 miejsce. W tej samej konkurencji koledzy klubowi Tomasz Burko i Wojtek Ratajczak zajęli kolejno 9 i 15 miejsce. Mistrzem Polski na tym dystansie został Rafał Rosolski z Dojlidy Białystok Canoe & Kajak Team (23.42.91, wychowanek Admiry), który wygrał z Jarosławem Kajdankiem z KS Energetyk Poznań. Brązowy medal zdobył gorzowianin Mateusz Kubalski z KS G’Power (23:54.11).

Dwójka seniorów Ratajczak, Burko w K-2 1000 metrów zajęła 5 miejsce, a w konkurencji jedynek na tym samym dystansie zajęli kolejno 5 i 7 miejsce w finałowym wyścigu.

Kanadyjkarze Szymon Cybal i Łukasz Budnik (Admira) w konkurencji C-2 500 m zajęli 7 miejsce.